Se Zuzkou Hejnovou o dobrém jídle nejen pro sportovce

Vánoce bez výčitek: jak vyzrát na sladké chutě a prožít svátky zdravě

Vánoce bez výčitek: jak vyzrát na sladké chutě a prožít svátky zdravě

Začal prosinec, máte plné ruce práce s cukrovím, přípravami ozdob a hodili jste tenisky hluboko do skříně? Chyba! Běhání a sportování v zimě může krásně posílit vaši imunitu a ještě si nebudete celé Vánoce vyčítat.

Jaké tipy doporučuje Zuzka?

Hýbejte se a sportujte, ale ve zdravé míře

Přes Vánoce je fajn udržet se fit a nesedět jen doma před televizí a cpát se vším, co v okolí několika metrů vidíte. Na druhou stranu nejsou Vánoce k tomu, abyste se uháněli do vyčerpání sil.

Zima zkrátka není k lámání rekordů. Abyste se ale nenudili a neplácali do sebe cukroví, měli byste mít nějaký pravidelný pohyb.

Běžte se proběhnout, zaplavat si nebo vyrazte na procházku. Určitě dejte při venkovních sportech přednost délce před rychlostí. Nechcete se uhnat, chcete si provětrat hlavu a udělat něco zdravého pro své tělo.

Cukroví není hřích, hřích je nekontrolovatelné množství

Proč byste si nemohli dopřát něco sladkého? Pokud celý rok jíte zdravě a na Vánoce si dáte pár skleniček nebo nějaké to cukroví, tak se svět nezboří.

Pokud se však budete od rána do večera cpát nezdravými věcmi, zvažte, jestli to za ty výčitky potom stojí. Spousta lidí pak v lednu obsadí fitka a běhací pásy a za neustálých nadávek se v těch nejvyšších intervalech snaží smýt hříchy Vánoc.

Zkuste to letos rozumně.

Myslete na pitný režim a vitamíny

V zimě často na pitný režim zapomínáme, je však stejně důležitý, jako v létě, když je vedro. Zkuste si jen vybavit sportovce, ze kterých se v zimě doslova kouří.

V zelenině a ovoci najdete céčko, v rybách a mléku zase déčko. Vitamin D v létě čerpáme ze sluníčka, v zimě je pak obzvlášť třeba tento vitamin přijímat.

Mátě nějaké vaše tipy? Dejte nám určitě vědět! 🙂

Andy, Zuzka a Katka

 

Už nás sledujete na Instagramu? Neustále přidáváme nové fotky a tipy na zdravý život bez překážek! 😉

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zdravě bez překážek (@zdravebezprekazek),


Related Posts

3 nejlepší zelené smoothie, která jste ještě neochutnali

3 nejlepší zelené smoothie, která jste ještě neochutnali

Víte, že 13.květen je světovým dnem koktejlů? A víte, že se Zuzkou si koktejly rády dopřáváme? A víte, že známe pár ovocných i zeleninových, které nejsou zdaleka tak profláknuté jako ty, kterých je plný internet? Dost otázek, jdeme na praktické informace: Koktejly pro nás nejsou […]

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Ačkoliv by se dalo říct, že chce dnes každý jen hubnout, existuje spousta lidí s opačným problémem – ať dělají co dělají, nemohou přibrat. V minulém článku jsem se psaly o hubnutí. Pojďme si říct, jak na ZDRAVÉ přibírání hmotnosti. Spousta lidí ve všem stále […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *