Se Zuzkou Hejnovou o dobrém jídle nejen pro sportovce

Týdenní jídelníček – neděle Zuzky Hejnové

Týdenní jídelníček – neděle Zuzky Hejnové

A je to tady! Poslední díl mého jídelníčku ze soustředění z Kanárů! Dnes vás provedu královskou snídaní, netradičním obědem a italskou večeří.

Tak pojďme na to:

Před snídaní

Před snídaní mě samozřejmě spravily 2 dcl teplé vody s kousky citrónu. Napomáhá lepší hydrataci organismu a zrychluje metabolismus. Já se po ní cítím jako znovuzrození a mohu vám takovou ranní sklenku jenom doporučit.

Snídaně

To jsem si nandala! V neděli jsem totiž neměla trénink, takže snídaně mohla být opravdu bohatá a trochu těžší než obvykle…

Dala jsem si volské oko se slaninou, rajčaty, salátkem a celozrnným chlebíkem. To ale samozřejmě nestačilo, přidala jsem si ještě papriku s okurkou a zajedla „dezertem“ v podobě banánu a kiwi.

Slaninu bych si jinak před tréninkem nemohla dovolit. Je pěkně tučná a bývá po ní těžko. Mám ji ale ráda a v odpočinkové dny si ji s radostí dopřeju. Ale není to žádná pravidelná záležitost, spíše čas od času si ji vzácně dopřeju a vychutnám.

Snídani jsem zapila 1/2 litrem zeleného čaje a jedním kafíčkem, takže kofein ve mně přímo tančil.

Svačina

Na svačinku jsem si dopřála malý tvarůžek, který je plný bílkovin. O těch jsme vám s Andy sepsaly článek s těmi největšími zajímavostmi a mýty, tak se mrkněte.

Oběd

Oběd byl trochu netradiční. Podávaly se palačinky se sýrem, trhaným kuřecím masem a rajčaty. Byla jsem ještě docela plná od snídaně a svačiny, ale takovou dobrotu nešlo nezhltnout.

Palačinky známe spíš jako sladkou přílohu, mně ale vyhovují na slano více. Obídek jsem zapila čerstvou šťávou vymačkanou z pomeranče.

Svačina

Odpoledne jsem se posilnila müsli tyčinkou a lahodnou sladkou hruškou. Po svačince samozřejmě následovalo kafe a malá sušenka. Však je dnes odpočinkový den!

Večeře

A jsme opět v Itálii. Dnes to byly boloňské špagety, které se opravdu povedly. Špagety jsou super jídlo, ale málokdo je umí dokonale. Aby chutnaly opravdu italsky, je potřeba je udělat takzvaně eňo ňuňo a nepřesolit.

Špagety byly malinko slanější, tak jsem si k nim dala zeleninový salátek.

Za celý den jsem vypila asi 2 litry vody a 1 litr čaje. Jedla jsem dosytosti a těšila se, co mi přinese další den.

A jak to bylo od začátku? Na celý jídelníček se můžete podívat znovu a začít třeba pondělím.

Díky, že jste seriál sledovali, už brzy pro vás budu mít další.

Vaše Zuzka

 

Líbil se vám seriál o jídelníčku? Už pro vás chystáme další s našimi parťáky ze Zdravého stravování.


Related Posts

3 nejlepší zelené smoothie, která jste ještě neochutnali

3 nejlepší zelené smoothie, která jste ještě neochutnali

Víte, že 13.květen je světovým dnem koktejlů? A víte, že se Zuzkou si koktejly rády dopřáváme? A víte, že známe pár ovocných i zeleninových, které nejsou zdaleka tak profláknuté jako ty, kterých je plný internet? Dost otázek, jdeme na praktické informace: Koktejly pro nás nejsou […]

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Ačkoliv by se dalo říct, že chce dnes každý jen hubnout, existuje spousta lidí s opačným problémem – ať dělají co dělají, nemohou přibrat. V minulém článku jsem se psaly o hubnutí. Pojďme si říct, jak na ZDRAVÉ přibírání hmotnosti. Spousta lidí ve všem stále […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *