Se Zuzkou Hejnovou o dobrém jídle nejen pro sportovce

Recepty ze sezónních potravin: Lednové datle a jablka

Recepty ze sezónních potravin: Lednové datle a jablka

Mezi lednové potraviny řadíme citróny, datle, jablka, růžičkovou kapustu nebo pórek. I proto jsme si pro vás ve třetím lednovém článku připravily recepty z některých z těchto potravin – a dnes to budou datle, jablko a citrón.

Datle pro sportovce?

Datle jsou výborným zdrojem energie, obsahují velké množství sacharidů. Z vitaminů například vitamin B5 nebo E. Pomáhají nám se soustředěním, pamětí a dodáním síly. Opominout nesmíme ani vlákninu, o které si můžete přečíst tady.

Datle pomáhají také s dráždivým suchým kašlem a pomáhají proti stresu. Jako rychlý zdroj energie bychom sportovcům před výkonem rozhodně doporučily pár datlí sezobnout.

A teď už pojďme na recept:

Jablečný koláč s datlemi

Co je potřeba:

  • 100 g datlí
  • 1 jablko
  • 3 vajíčka
  • 150 g másla
  • 150 g třtinového cukru
  • 1 citrón
  • 200 g jemných ovesných vloček
  • 150 g plátků mandlí
  • prášek do pečiva

Postup:

1. Předehřejte si troubu. Nadrobno nakrájejte na kostičky jablko i datle (ty předtím vypeckujte) a vymažte si formičku (velikost okolo velikosti A4).

2. Ušlehejte máslo do pěny s třtinovým cukrem, vymačkanou šťávou z citrónu a nastrouhané kůry z toho samého citrónu. Postupně vmíchejte i vajíčka.

3. Sypké potraviny – ovesné vločky najemno a prášek do pečiva – smícháme a po menších porcích vmícháme do pěny. Naposledy přidáme i mandle.

4. Těsto dejte do formičky a navrch vyskládejte jablka s datlemi. Nechte péct v troubě na 180°C na 45 minut. Po upečení necháme vystydnout a podáváme.

Dobrou chuť!

Zuzka a Andy

 

Těšte se na další články, které pro vás chystáme se Zdravým stravováním.


Related Posts

3 nejlepší zelené smoothie, jaké jste ještě neochutnali

3 nejlepší zelené smoothie, jaké jste ještě neochutnali

Víte, že 13.květen je světovým dnem koktejlů? A víte, že se Zuzkou si koktejly rády dopřáváme? A víte, že známe pár ovocných i zeleninových, které nejsou zdaleka tak profláknuté jako ty, kterých je plný internet? Dost otázek, jdeme na praktické informace: Koktejly pro nás nejsou […]

Jak si udělat dokonalý dýňový krém k večeři

Jak si udělat dokonalý dýňový krém k večeři

Pomalu přichází podzim. Těšit se můžete na lahodné recepty, které vás zahřejí a potěší lahodnou chutí. Jeden takový pro vás dnes máme. Ingrediencí nebude mnoho a tou hlavní bude dýně, jejíž sezóna je za dveřmi a my už ji netrpělivě očekáváme! Dýně jako lék i […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *