Se Zuzkou Hejnovou o dobrém jídle nejen pro sportovce

Recepty ze sezónních potravin: Lednové datle a jablka

Recepty ze sezónních potravin: Lednové datle a jablka

Mezi lednové potraviny řadíme citróny, datle, jablka, růžičkovou kapustu nebo pórek. I proto jsme si pro vás ve třetím lednovém článku připravily recepty z některých z těchto potravin – a dnes to budou datle, jablko a citrón.

Datle pro sportovce?

Datle jsou výborným zdrojem energie, obsahují velké množství sacharidů. Z vitaminů například vitamin B5 nebo E. Pomáhají nám se soustředěním, pamětí a dodáním síly. Opominout nesmíme ani vlákninu, o které si můžete přečíst tady.

Datle pomáhají také s dráždivým suchým kašlem a pomáhají proti stresu. Jako rychlý zdroj energie bychom sportovcům před výkonem rozhodně doporučily pár datlí sezobnout.

A teď už pojďme na recept:

Jablečný koláč s datlemi

Co je potřeba:

  • 100 g datlí
  • 1 jablko
  • 3 vajíčka
  • 150 g másla
  • 150 g třtinového cukru
  • 1 citrón
  • 200 g jemných ovesných vloček
  • 150 g plátků mandlí
  • prášek do pečiva

Postup:

1. Předehřejte si troubu. Nadrobno nakrájejte na kostičky jablko i datle (ty předtím vypeckujte) a vymažte si formičku (velikost okolo velikosti A4).

2. Ušlehejte máslo do pěny s třtinovým cukrem, vymačkanou šťávou z citrónu a nastrouhané kůry z toho samého citrónu. Postupně vmíchejte i vajíčka.

3. Sypké potraviny – ovesné vločky najemno a prášek do pečiva – smícháme a po menších porcích vmícháme do pěny. Naposledy přidáme i mandle.

4. Těsto dejte do formičky a navrch vyskládejte jablka s datlemi. Nechte péct v troubě na 180°C na 45 minut. Po upečení necháme vystydnout a podáváme.

Dobrou chuť!

Zuzka a Andy

 

Těšte se na další články, které pro vás chystáme se Zdravým stravováním.


Related Posts

3 nejlepší zelené smoothie, která jste ještě neochutnali

3 nejlepší zelené smoothie, která jste ještě neochutnali

Víte, že 13.květen je světovým dnem koktejlů? A víte, že se Zuzkou si koktejly rády dopřáváme? A víte, že známe pár ovocných i zeleninových, které nejsou zdaleka tak profláknuté jako ty, kterých je plný internet? Dost otázek, jdeme na praktické informace: Koktejly pro nás nejsou […]

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Ačkoliv by se dalo říct, že chce dnes každý jen hubnout, existuje spousta lidí s opačným problémem – ať dělají co dělají, nemohou přibrat. V minulém článku jsem se psaly o hubnutí. Pojďme si říct, jak na ZDRAVÉ přibírání hmotnosti. Spousta lidí ve všem stále […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *