Se Zuzkou Hejnovou o dobrém jídle nejen pro sportovce

6 důvodů, proč je atletika pro děti nejlepším sportem

6 důvodů, proč je atletika pro děti nejlepším sportem

Atletika je jeden z nejvšestrannějších sportů. Jeho cílem může být výchova vrcholového atleta, ale také disciplinovaného a pilného sportovce, který nebude mít problém s dalšími sporty a bude moci své zkušenosti a dovednosti využít v jiném sportovním odvětví.

Proč je tedy atletika pro vaše děti přínosem?

1. Kondička se hodí

Kondiční základy jsou pro každého člověka výhodné. Nejde jen o to, abyste zvládli doběhnout autobus a uvnitř nevyplivli plíce, ale také to, aby váš život byl příjemnější, uměli jste přidat do kroku a nerozhodil by vás pěší výlet do přírody se sportovnějšími jedinci.

2. Ladnost a pohybové dovednosti

Atletika je velice všestranná a naučí vaše děti držet správně tělo a používat správně svaly. Sportovním dovednostem je tak naučíte kvalitně pod odborným dohledem.

3. Super kamarádi

Děti si během atletických tréninků vytvoří nové a silné sociální vazby. Obklopí se dětmi se stejnými zájmy, se stejnou pílí a budou se vzájemně hecovat.

4. Rozvoj osobnosti

Poctivý trénink vytvoří ze člověka disciplinovaného a pilného jedince. Atleti bývají sebevědomí, jdou si pevně za svým cílem a zdolají každou překážku. (haha!)

V neposlední řadě získají vytrvalost a smysl pro řád.

5. Počítač vymění za atletickou dráhu

V dnešní době děcka přijdou ze školym mrsknou taškou do rohu a sednou si k počítači nebo k mobilu. Nenechte ty své dopadnout podobně. Dejte jim nový smysl, jak vyplnit volný čas.

Nenuťte je. Nechte je, ať si k atletice najdou svou cestu a vytvoří se tam vazby na celý živote.

6. Cesta ku zdraví a imunitě

Pohyb na čerstvém vzduchu, a to i za děstě a větru podporuje dětskou imunitu. Dítě nebude rozmazlené, ale otužilé a odolné.

Atletika je tedy pro rozvíjejícího se jedince, rozhodně přínosná. Respektovat však musíte jeho věk i úroveň pohybových schopností.

Často se setkáváme s přemotivovanými rodiči, kteří chtějí ze svého dítěte za každou cenu vrcholového sportovce. Dejte si pozor, ať atletiku vašim dětem neznechutíte.

Něco o tom ví i Zuzka, která založila HESU – sportovní akademii Zuzany Hejnové. Proč jsou tréninky s HESU přínosné, se můžete mrknout sem.

Andy a Zuzka

 

Těšte se na další články, které pro vás chystáme se Zdravým stravováním.


Related Posts

Jak se závodní strava projevuje v Zuzky jídelníčku

Jak se závodní strava projevuje v Zuzky jídelníčku

Opravdové výkony nebudou bez pořádného jídla. To víme moc dobře a proto Zuzka dbá na závodní jídelníček tak, aby byly její výsledky špičkové. Mistrovství světa v atletice v Londýně se blíží a s tím rostou nároky na Zuzky trénink a tudíž i jídelníček. Není to […]

Formujte tělo už před novým rokem, tohle jsou naše tipy!

Formujte tělo už před novým rokem, tohle jsou naše tipy!

Také to znáte? Vánoce uběhnou jako voda, zbouchnete při nich hromadu cukroví, mísy bramborových salátů a na Silvestr všechno zajíte pořádnými chlebíčky! A na nový rok? Stoupnete na váhu a zděsíte se! Co kdyby to letos bylo jinak? Představíme vám několik tipů, jak si udržet […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *