Se Zuzkou Hejnovou o dobrém jídle nejen pro sportovce

Zdravě bez překážek je na světě

Zdravě bez překážek je na světě

Tak je to tady. Představujeme vám Zdravě bez překážek, blog o dobrém jídle a střípkách z kuchyně tří nadšených kuchařek a sportovkyň.

Zaměříme se na všechny, kteří aktivně sportují a rádi se točí v kuchyni, stejně jako my.

A kdo tedy jsme?

První z nás snad ani nemusíme představovat. Zuzka Hejnová, dvojnásobná mistryně světa na trati 400 m překážek. Cestuje po celém světě, ochutnává všechno možné a není tajemstvím, že je velkou fanynkou asijské kuchyně.  I přes náročné tréninky a závodění si na vaření ráda čas najde. V kuchyni si od sportu vždycky odpočine, i proto se náš blog jmenuje „bez překážek“.

Druhou z nás je Andy Pavelcová, tanečnice a autorka blogu Fit & Fabulous a fitness programu FITFAB Strong. Má ráda jednoduché a zdravé recepty, které připravíte za chviličku a přitom se nad chutí ještě druhý den rozplýváte. Andy je lektorka jógy, tabaty, tančí v divadle, moc ráda běhá (teda trochu hůř než Zůza :D) a nade všechno ráda o tom všem píše.

Třetí je Katka Šimková, nutriční specialistka ze Zdravého stravování. Náš blog zaštiťuje odborně, abychom vám mohly předat ty nejkvalitnější a nejužitečnější informace!

Jak blog vznikl?

Spojila nás láska k vaření a chutné jídlo. Proti ničemu se nevyhrazujeme. Jsme holky z masa a kostí a sníme každou dobrotu.

Chceme vám naše zážitky z kuchyně trochu přiblížit. Budeme kuchtit, fotit, natáčet a především o tom psát. Nebojte, žádný dokonale škrobený styl, bude to čtivé a z každého řádku se vám budou sbíhat sliny!

Zaměříme se hlavně na sportovní výživu, tedy zdravé a výživné jídlo. Necháme vás nakouknout do zákulisí stravování olympijských závodníků i profesionálních tanečníků.

V kuchyni rády improvizujeme, zkoušíme i netradiční věci a neustále hledáme nové chutě. Máme se neustále jak zlepšovat, takže určitě očekávejte i nějaké legrace ze zákulisí, až se Andy zase začte do knihy a zapomene, že se trouba sama nevypíná.

Pro koho blog píšeme?

Úplně pro všechny, kdo rádi vaří zdravě a chutně, ze základních a čerstvých surovin.

Inspiraci u nás najdou vrcholoví sportovci i ti, co dělají jakýkoliv sport jen tak pro radost.

Co máme společného?

  • rády vaříme a také o tom píšeme
  • každý den sportujeme
  • rády koukáme na tenis a občas si i my pinkneme
  • hrály jsme na klavír (ale teď je to spíš bída) 😀
  • rády se napijeme dobrého vína nebo kávy
  • fakt nerady prohráváme
  • sportovní oblečení s teniskami jsou nám milejší než šaty a podpatky
  • nejradši odpočíváme na horách a někdy houbaříme
  • když máme hlad, umíme být pěkně protivné

A co je naším cílem?

Chceme blogu dát duši, okořenit ho výbornými recepty a dochutit užitečnými články o správném stravování aktivních lidí.

Odměnou nám bude každý váš ohlas, komentář nebo fotka jídla z našeho receptu, kterou nám neváhejte poslat! Moc nás to potěší.

Najdete nás na Facebooku i Instagramu, tak ať vám nic neuteče!

Tak nám držte palce a dobrou chuť! 😉

Zuza, Andy a Katka

 


Related Posts

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Jak na zdravé přibírání aneb co když chce sportovec nabrat

Ačkoliv by se dalo říct, že chce dnes každý jen hubnout, existuje spousta lidí s opačným problémem – ať dělají co dělají, nemohou přibrat. V minulém článku jsem se psaly o hubnutí. Pojďme si říct, jak na ZDRAVÉ přibírání hmotnosti. Spousta lidí ve všem stále […]

Borůvky a soutěž!

Borůvky a soutěž!

Nedávno jsme vyrazily do lesa na borůvky. Věděli jste, že je to učiněný zázrak? Jsou nejen vynikající do kaší a buchet nebo na barvení bílých ubrusů. Jsou i skvělý antioxidant, taky zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost; zlepšují imunitu a působí preventivně a léčebně proti […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *